درباره ی ما

کارخانه:


شرکت بلورگچ ساوه (سهامی خاص) در تاریخ 1369/05/21 در اداره ی ثبت شرکت های شهرستان ساوه به ثبت رسید و تولید گچ های ساختمانی را به روش کاملا صنعتی با ظرفیت 500 تن در روز، در منطقه ی غرق آباد ساوه آغاز نموده است.

محصولات شرکت بلورگچ ساوه در نقاط مختلف کشور از جمله استان مرکزی، همدان، کرمانشاه، کردستان، تهران، قزوین و مناطق جنوبی کشور عراق توزیع می گردد.

رشد بازار ساخت و ساز و مسکن و تقاضای بازار، این شرکت را بر آن داشت طی چندین مرحله  اقدام به افزایش ظرفیت تولید و ایجاد تنوع در تولید محصولات خود نماید.

شرکت بلورگچ ساوه در حال حاضر با ظرفیت تولید بیش از 1200 تن در روز انواع گچ های ساختمانی و فرآورده های گچی به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در صنعت تولید گچ های ساختمانی و مصنوعات گچی همواره برآن است تا با برخورداری از آخرین دستاورد های صنعتی کشورهای پیشرفته ی جهان، گامی در جهت توسعه و پیشرفت این صنعت در کشورمان بردارد.

از آنجا که صنعت تولید گچ های ماشینی با آلودگی های زیست محیطی همراه است، این شرکت در راستای اهداف عالیه خود و حفظ منابع طبیعی و محیط زیست با صرف هزینه های شخصی و تلاش جمعی از متخصصان ایرانی در سال 1386 اقدام به نصب دو دستگاه بگ فیلتر (Bag Filter)  با تکنولوژی اروپایی، ضمن کنترل آلودگی محیط زیست موفق به بازیابی و برگشت میزان قابل توجهی محصول به خط تولید نیز گردید.

همچنین این شرکت در سال 1398 با عنایت به فرمایشات و توصیه های مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت رشد و توسعه تولیدات داخل و موضوع مهم اشتغال و کارآفرینی اقدام به راه اندازی خط تولید دیوار های گچی پیش ساخته با ظرفیت 300 هزار متر مربع در سال و اشتغال 20 نفر از جوانان منطقه غرق آباد ساوه نموده است.

 معادن سنگ گچ:


منطقه غرق آباد ساوه، یکی از قدیمی ترین، وسیع ترین و با کیفیت ترین مناطق استخراج گچ در ایران می باشد.

شرکت بلورگچ ساوه با توجه به این معادن غنی در این منطقه احداث گردید و سنگ گچ مورد نظر خود را از معادنی که در فاصله 10 تا 20 کیلومتری کارخانه واقع شده اند؛ نظیر معدن خرم آباد، استیجک و بالقلو تامین می نماید.

بعد از استخراج به روش های آتشباری و انفجار و استفاده از بیل های مکانیکی با پیکور، سینه کارهای معدن مورد نظر از لحاظ کیفیت و کمیت بررسی و نمونه هایی برای تست های کامل فیزیکی و شیمیایی به آزمایشگاه مستقر در کارخانه بلورگچ ساوه ارسال می گردد و در صورت تایید کارشناسان کنترل کیفی، دستور استخراج از معدن صادر می شود.